Obsługa informatyczna Warszawa - SERWKOM Sp. z o.o.
x

Informujemy, że nasza strona wykorzystuje do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

A A A wielkość liter | drukuj drukuj

Rekonfiguracja

Strona główna  ›  Oferta  ›  Sprzęt i oprogramowanie  ›  Pracownia komputerowa  ›  Rekonfiguracja

 

     Można by napisać: "Nareszcie!". W wielu szkołach właśnie upłynął okres obowiązywania gwarancji na kolejne Pracownie komputerowe i centra multimedialne (współfinansowane z funduszy EFS) dostarczane w latach 2005-2008 (edycja programu). Można by pomyśleć, że nie ma się z czego cieszyć - a jednak. Obowiązująca gwarancja niewiele wnosiła do usprawnienia, niestety często psującego się sprzętu, w który wyposażono pracownie, zaś przede wszystkim blokowała możliwość dokonywania zmian, w naszym zdaniem - nie do końca poprawnej konfiguracji pracowni. Konfiguracji, która nie jest dostosowana do potrzeb szkół, a przede wszystkim jest kompletnie niewydolna w odniesieniu do parametrów sprzętowych dostarczonych komputerów i serwera.

     Przygotowaliśmy dla Państwa rozwiązanie, które eliminuje wszystkie niedogodności i bolączki związane z funkcjonowaniem "pracowni EFS".

 

Pełną ofertę i opis rozwiązania znajdziecie Państwo poniżej - po kliknięciu Czytaj więcej.

Kraszewskiego 46/1
02-422 Warszawa
Tel. (22) 863-00-37

 

 


Dlaczego potrzebne są zmiany?...
...przeczytaj:

 

  • system operacyjny Serwera pracowni MEN/EFS wymaga instalacji systemu w oparciu o nowe zasady i rozwiązania

    Opierając się na własnym wieloletnim doświadczeniu podczas administrowania pracowniami oraz wsłuchując się w opinie opiekunów pracowni - stwierdzamy jednoznacznie i jednogłośnie: pierwotna konfiguracja pracowni nie jest optymalna do pracy na dostarczonym sprzęcie. Powoduje to problemy natury dostępu do zasobów, powolnego działania sieci i programów. Konfiguracja nie jest również trafiona pod względem wykorzystywania w szkołach. Znaczna części usług dostarczonych z serwerem nie jest (nigdy nie była i raczej nie będzie) wykorzystywana. Dotyczy to np. serwera poczty wewnętrznej - Exchange. Ilość Oczywiście ma to negatywny wpływ na płynne działanie serwera, a tym samym całej sieci i pracowni.

     
  • systemy operacyjne Windows pracujące na Komputerach uczniowskich wymagają "odświeżenia" (re-instalacji)

    Lata pracy i użytkowania komputerów powodują namnożenie się błędów i problemów w systemach operacyjnych. Windows-y komputerów uczniowskich posiadają zainstalowanych wiele niepotrzebnych aplikacji, pozostałości nieużytkowanego aktualnie oprogramowania, dysponują nieoptymalną konfiguracją sieciową, przechowują niepotrzebne dane (np. pliki profili). Wszystko to co skutkuje ich coraz wolniejszym działaniem lub nierzadko objawia się kompletną dysfunkcją.

     
  • stacje robocze Komputerów uczniowskich mogą wymagać rozbudowy (rewitalizacji)

    Do problemów z systemami operacyjnymi komputerów, dołożyć należy jeszcze fakt, iż ich konfiguracja sprzętowa nigdy nie była wysokich lotów, a aktualnie (po kilku latach) jest wręcz przestarzała i niestety często niewydolna jak na obecne potrzeby. Zarówno nowe wersje oprogramowania antywirusowego jak i programów filtrujących treści internetowe (które zapewne są zainstalowane na komputerach w pracowni) oraz tak zwane poprawki systemów operacyjnych (Service Pack) publikowane przez firmę Microsoft do systemów operacyjnych Windows wymagają coraz to większej ilości pamięci operacyjnej. Można przyjąć że wymaganą ilością jest 1-2GB pamięci RAM. Tymczasem wiele komputerów dysponuje jedynie 512MB pamięci, co nie zapewni komfortowej pracy, a jedynie przyczyni się do mozolnego czekania na uruchomienie się systemu operacyjnego czy programu. Zwiększenie ilości pamięci jest także niezbędne w przypadku zdecydowania się na aktualizację systemu operacyjnego do wersji Windows 7 lub 8.

     
  • Serwer pracowni może wymagać rozbudowy (rewitalizacji)

    Podobnie jak w przypadku komputerów uczniowskich serwer pracowni (jeśli nie był modernizowany) na ogół posiada dość przeciętną, co by nie powiedzieć słabą konfigurację sprzętową (w wielu edycjach programów pracowni komputerowych EFS serwerami są tak naprawdę "zwykłe PC-ty" o nieco lepszej konfiguracji niż pozostałe komputery - uczniowskie). Przy pierwotnej konfiguracji jest ona, bez dwóch zdań, niewydolna. Nasza konfiguracja nie spowalnia aż w takim stopniu serwera - że np. uruchomienie systemu potrafi trwać godzinę lekcyjną - 45min.  (faktyczna przypadłość w wielu pracowniach, bynajmniej nie pojedynczy przypadek). Nie mniej jednak zasadna jest jego rozbudowa  (jeśli istnieją możliwości finansowe).

 

Jakie korzyści zapewnia nasze rozwiązanie:

 

Pracownia komputerowa 2.0

 

  • Znacząco przyśpiesza działanie sieci i pracę komputerów

    1. Dzięki autorskiej instalacji i konfiguracji serwera ograniczamy w znacznym stopniu jego zapotrzebowanie na zasoby poprzez wyłącznie (lub w ogóle nie instalowanie) wielu nieprzydatnych, nieużywanych czy dublowanych funkcjonalności. Ma to korzystny wpływ na: zwiększoną szybkość uruchamiania programów, logowania komputerów do domeny, ponowne uruchamianie serwera (niestety często potrzebne - w przypadku awarii zasilania), czy dostępu do plików i katalogów.
    2. Zupełnie nowa instalacja systemów operacyjnych komputerów uczniowskich (a tym samym ich "odświeżenie") skutecznie przyśpiesza ich działanie, usuwa błędy systemu, luki w zabezpieczeniach (poprawki i Service Packi), porządkuje strukturę dysku (defragmentacja), eliminuje problemy niekompatybilności, aktualizuje sterowniki. Wszystkie te zabiegi wpływają pozytywnie na komfort pracy przy komputerach i przyczyniają się do skupienia uwagi uczniów i nauczycieli na procesie dydaktycznym, a nie problemach związanych z infrastrukturą.

     
  • Usprawnia pracę nauczycieli i opiekunów (administratorów) pracowni

    1. Zrozumiałe pod względem działania i proste w obsłudze narzędzia do administrowania siecią (np. do wyłączania i włączania Internetu na pojedynczych stanowiskach lub ich grupach, monitoringu pracy uczniów czy łatwego zarządzanie udostępnionymi katalogami i plikami umożliwiające dystrybucję zadań do wykonania w ramach zajęć i zbierania efektów pracy) stanowią użyteczną funkcjonalność dla nauczycieli prowadzących zajęcia edukacyjne.
    2. Opiekunowie (administratorzy) pracowni zyskują zaś m.in. narzędzia umożliwiające proste, a co najważniejsze szybkie odzyskiwanie konfiguracji systemów operacyjnych komputerów uczniowskich oraz samego serwera (obrazy dysków) do stanu "zerowego" (pozbawione błędów, wirusów, niepotrzebnych plików itp.)  - zastępując tym samym niezrozumiałe skrypty ponownej instalacji.

     
  • Wprowadza ład i porządek oraz umożliwia dostosowanie instalacji i do potrzeb

    1. Rekonfiguracja porządkuje nazewnictwo kont i zasobów (względem klas i numerów z dziennika lub wprowadza konta imienne - zastępując niezliczoną ilość kont "student" i innych), wprowadza do użytku bardzo przydatne dyski sieciowe - publiczne, dla grup lub imienne (zamiast profili mobilnych (które "zapychają" sieć), określa prawa dostępu do zasobów (katalogów, dysków) i zasadne ograniczenia.
    2. Wszystkie rozwiązania konsultowane są z nauczycielami i opiekunami pracowni, tak aby w jak największym stopniu wykorzystać możliwości serwera i oprogramowania, przy jednoczesnym ograniczeniu zapotrzebowania na zasoby - co skutkuje zadowalającą szybkością działania sieci i systemów. Praktykujemy elastyczne i indywidualne podejście do każdej pracowni (konkretnego środowiska, kondycji serwera, wymagań zamawiającego i użytkownika)  - nie zaś powielane "hurtem" tych samych rozwiązań (które zapewniają optymalnych możliwości pracowni, a czasami mogą wręcz wprowadzić więcej chaosu i problemów niż pierwotna konfiguracja.
    3. Wybieramy tylko te usługi, które będą/są wykorzystywane np. serwer WWW - uruchamiamy dopiero wtedy, kiedy będziemy korzystać z wewnętrznego intranetu. Natomiast pierwotnie funkcjonalność ta jest wyłączona - by nie obciążać niepotrzebnie pamięci serwera. Kiedy przyjdzie taka potrzeba można usługę można zainstalować (być może wówczas serwer będzie już rozbudowany o dodatkową pamięć, co nie spowoduje obniżenia prędkości jego pracy). Podobnie - instalujemy tylko, gdy jest to konieczne lub wykorzystywane - ma się rzecz z usługami, takimi jak poczta wewnętrzna (Ms Exchange), firewall dla sieci wewnętrznej (ISA z serwerem SQL) i innymi aplikacjami mających wpływ na szybkość działania serwera i sieci. Aplikacje te zużywają ogromną ilość pamięci operacyjnej i mocy obliczeniowej procesora serwera, stąd ich implementacja przy braku wykorzystywania jest kompletnie bezzasadna.

     
  • Rozwiązanie nie pociąga za sobą ponoszenia dodatkowych nakładów na sprzęt*

    Naszą filozofie działania opieramy o zasadę by rozwiązanie maksymalnie opierało się o infrastrukturę informatyczną (sprzęt, oprogramowanie, sieć), którą szkoła już posiada. Ma to na względzie ograniczyć koszty związane z modernizacją pracowni.

*- zalecamy jedynie jego modyfikację w miarę możliwości (np. zwiększenie ilości pamięci operacyjnej w stacjach roboczych czy serwerze; wymianę systemów operacyjnych np. na Windows 7 lub 8, wymianę kart sieciowych na 1Gbit, wymianę oprogramowania na Office 2010/2013, uruchomienie sieci bezprzewodowej) - jednakże jest to jedynie opcjonalne i nie wymagane do rekonfiguracji.
Oferujemy także swoje usługi serwisowe (w przypadku gdy sprzęt wymaga naprawy (np. uszkodzony dysk albo zasilacz wymaga wymiany).

 

Ten sam serwer? inne rozwiązania...

 

...opisane powyżej korzyści to tylko niektóre udogodnienia, które niesie za sobą rekonfiguracja pracowni... inne - mniej lub bardziej znaczące dadzą się na pewno zauważyć w pierwszych chwilach pracy w nowej, odświeżonej Pracowni 2.0...



UWAGA

  • Okres gwarancyjny Twojej pracowni jeszcze nie minął?

    Nic straconego, nie musisz czekać do końca gwarancji. Pomożemy przygotować odpowiednią dokumentację za pomocą, której uzyskasz oficjalną zgodę na rekonfigurację pracowni.
     
  • Posiadasz nowy serwer?

    Jeśli posiadasz nowy serwer (sprzęt) lub zamierzasz go zakupić, bądź też połączyć "pracownie EFS" z pracownią szkoły oraz dysponujesz licencjami "starego" serwera (Windows Server 2003 SBS + CAL), których nie da się zainstalować bezpośrednio na nowej maszynie (nowe platformy sprzętowe nie obsługują na ogół systemów starszych niż Windows Server 2008) rekonfigurację pracowni możemy przeprowadzić o oparciu o bezpłatne środowisko wirtualne (Hyper-V).
    Niektórzy oferują to rozwiązanie jako podstawowe przy rekonfiguracji pracowni - my uważamy że wirtualizacja przy dotychczasowym serwerze  nie ma sensu. Wręcz przeciwnie - może nakładać pewne ograniczenia (np. w ilości pamięci operacyjnej możliwej do wykorzystania), czy powodować pewne komplikacje  - dodatkowy system operacyjny wymagający konfiguracji i  administrowania. Uważamy że jest to świetne (i tak naprawdę teoretycznie  jedyne rozwiązanie), ale tylko w przypadku sprzętu (nowej maszyny), który nie jest kompatybilny z wersją posiadanego przez Państwa oprogramowania (z którego niegospodarnie było by nieskorzystać i kupować nowe).

 

 

 

Rekonfigurację pracowni komputerowej wykonaliśmy między innymi w:

Zespole Szkół Nr 59 (Gimnazjum nr 9, CX Liceum Ogólnokształcące)
02-930 Warszawa, ul. Jana III Sobieskiego 68
Tel. (22) 842-47-92

Gimnazjum Nr 124 im. Noblistów Polskich
03-083 Warszawa, ul. Przytulna 3
Tel. (22) 811-06-84

Szkołe Podstawowej Nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi
03-287 Warszawa, ul. Zaułek 34
Tel. (22) 741-62-00

 

 

 

 

 

 

Cennik

 

Rekonfiguracja pracowni komputerowej - Pracownia 2.0

...w ramach rozwiązania zapewniamy:

1. Nową instalację systemu operacyjnego serwera pracowni
Konfiguracja oparta o posiadane licencje Windows lub/i bezpłatne środowisko do wirtualizacji (w przypadku takiej potrzeby). Elastyczna, dostosowana do Państwa potrzeb konfiguracja i instalacja: aplikacji, dysków sieciowych, kont, uprawnień itp.
2. Re-instalację i konfigurację systemów operacyjnych komputerów uczniowskich (niezależnie od ich ilości)
Optymalna, dostosowana do ustawień serwera - konfiguracja systemów komputerów uczniowskich oraz przygotowanie "bezdotykowej" instalacji (do ich cyklicznego "odświeżania").
3. Szkolenie dla nauczycieli i opiekunów (administratorów) pracowni
Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z obsługą systemu operacyjnego serwera, wykorzystywania narzędzi do odzyskiwania konfiguracji, administrowania systemem.
4.Modyfikacje oraz serwis stacji roboczych i serwera (w ramach usługi - bezpłatnie)
Jedynym kosztem są koszty użytych części (podzespołów) lub oprogramowania (w przypadku aktualizacji systemów operacyjnych).

Uwaga: czynności związane z konfiguracją i re-instalacją systemów operacyjnych komputerów możemy wykonać w ramach obsługi informatycznej (dotyczy placówek z którymi współpracujemy) - obniżając tym samym koszty usługi

1340 zł netto
(1648 zł brutto)

 

 

W ofercie posiadamy także inne rozwiązania:

  • "Połączenie" 2-ch lub więcej pracowni - w jedną
    dotyczy pracowni EFS lub własnych - szkolnych

    Ułatwiona administracja dla opiekunów pracowni i nauczycieli prowadzących zajęcia, możliwość logowania na te same konta w różnych salach, redukcja kosztów zakupu i utrzymania kilku serwerów (jeden wydajny serwer, jedna domena).
  • Wymiana lub modernizacja starego serwera
    Rewitalizacja sprzętu poprzez wymianę podzespołów lub rozwiązanie oparte o nowy serwer

     

Chcesz zamówić rekonfigurację pracowni lub zadać pytanie?

 

Podane nazwy i znaki producentów są prawnie zastrzeżone i podane zostały jedynie w celach informacyjnych
Oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego
Zerowa stawka VAT obowiązuje dla wybranego sprzętu (zapisy ustawy precyzują jaki; nasz dział prawny udzielna dodatkowo informacji w tej sprawie). Sprzęt z niniejszej oferty w 100% kwalifikuje się do zastosowania zerowej stawki VAT
Zdjęcia poglądowe

 



« Powrót
Jesteś zainteresowany
naszymi usługami?

Wskaż nam jakimi... przygotujemy
ofertę specjalnie dla Ciebie.
Twój czas: 2 minuty
Ofertę przygotowujemy w 24h
Formularz usług
Pozostaw kontakt do siebie,
a nasi doradzcy
skontaktują się z Tobą
Numer telefonu w formacie:
XX XXXXXXX lub XXXXXXXXX